Zdania dwa - Męskie Plutony Różańca we Wrocławiu

Przejdź do treści

Menu główne:

Zdania dwa

O nas


Jesteśmy formacją dorosłych mężczyzn. Wędrujemy z Bogiem do pełni męskości.
12 i 16 Męski Pluton Różańca we Wrocławiu wywodzi się z jednego z filarów wspólnoty, Lew Judy - szczegóły - http://lewjudy.info. 12 MPR s
woją inaugurację miał całkiem niedawno, bo 22.04.2016 r., natomiast 16 MPR - powstał 06.06.2016r.

Plutony nasze formują się i kształtują pod skrzydłami wspólnoty Mężczyzn św. Józefa we Wrocławiu - http://mezczyzniwewroclawiu.pl. Właśnie, to na jednym z takich spotań MsJ, mieliśmy okazję dowiedzieć  się o istnieniu Męskich Plutonów Różańca, mieliśmy także okazję,  usłyszeć świadectwa 37 Męskiego Plutonu Różańca z Dzierżoniowa. Dzięki  modlitwie i wspraciu żołnierzy z Dzierżoniowa po kilku tygodniach, rozpoczęliśmy tworzenie pierwszego we Wrocławiu a czwartego na Dolnym Śląsku, Męskiego Plutonu Różańcowego.

Na odprawie 12MPR i spotkaniu MsJ w dniu 20.05.2016 roku - kolejne osoby przyłączyły się do nas i tym sposobem utworzyliśmy kopletny pluton czyli 21 osób.

Dlaczego 21 osób? - Otóż jest łącznie 20 tajemnic różańca (5 tajemnic radosnych + 5 tajemnic światła + 5 tajemnic bolesnych + 5 tajemnic chwalebnych = 20 tajemnic) + dodatkowo 1 osoba jako "zabezpieczenie" na wypadek gdyby ktoś zapomniał, nie dał rady odmówić jednej dziesiątki.

Nie składamy broni, nie spoczywamy na laurach. Dla każdego mężczyzny, chętnego przyłączyć się do nas, do walki duchowej w naszych formacjach, jest miejsce. Jest nas kilka osób więcej niż wymagany skład 21 żołnierzy w 12 Męskim Plutonie Różańca - i w związku z tym powstał drugi Męski Pluton Różańca we Wrocławiu o przydzielonym numerze "16".

Cały czas nawołujemy do przyłączenia się do różańcowej armii. Zaciągnij się! Dołącz do walki!


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego