Męskie Plutony Różańca we Wrocławiu

12 i 16 Męski Pluton Różańca Świętego we Wrocławiu
Przejdź do treści
Intencje
INTENCJE
______________________________

"Módlcie, módlcie się wiele, czyńcie ofiary za grzeszników, bo wiele  dusz idzie na wieczne potępienie,
bo nie mają nikogo, kto by się za nie  ofiarował i modlił"  -  Matka Boża do Hiacynty
INTENCJE AKTUALNE

02.08.2021


 • Bracia. Moja przyjaciółka Ewa prosi o modlitwę za nią i za jej córkę Jagodę, o rozwiązanie poważnych problemów rodzinnych.
        Z Panem Bogiem,Leszek 12MPR RN


01.08.2021


 • Bracia. Dziś rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Proszę o wieczny odpoczynek dla poległych oraz szacunek i spokojne dni starości dla jeszcze żyjących.


31.07.2021


 • Bracia. Proszę o modlitwę za moją kuzynkę Ewę, wznowił jej się rak. I za Tomka, też chorego na raka, stan ciężki.
        Z Panem Bogiem, Leszek 12MPR RN


30.07.2021


 • Dla małej Łucji ta noc jest decydującą! Thalita kum! Tylko cud...! Rodzice proszą o gorliwą modlitwę. Jeśli możecie poślij intencję dalej....


29.07.2021


 • Bracia dowódcy, proszę przekażcie intencję do Plutonów: o łaskę zdrowia po zapaleniu płuc i udarze dla Bogusława (76 l.) z Głuchołaz.
        Z Bogiem Marek Dubiński 9MPR


28.07.2021


 • Dostaliśmy wiadomość ze Stanford. Dziś jestem najszczęśliwszą mamą na świecie… Zespół medyczny Profesora Hanleya podejmie się leczenia naszego Franka. Leczenie będzie niestety jednak bardziej skomplikowane niż myśleliśmy, ale możliwe. Trudne, ale z pomocą Pana Boga musi się udać. FRANIO MOŻE ŻYĆ!Synek będzie miał dwie operacje serca i jeszcze jedno cewnikowanie serduszka. Pierwsza operacja już niedługo.


26.07.2021


 • Proszę o modlitwę za Tolę,  dziewczynkę, która urodziła się w 34 tygodniu ciąży, o błogosławieństwo Boże, zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka.
        (od Janka z naszego plutonu) Z Bogiem Marek Dubiński, 9 MPR


23.07.2021


 • Bracia, proszę o modlitwę za znajomego mojej szwagierki i szwagra, Paweł ma ostrą białaczkę i przeszedł zakażenie krwi mieszka w UK, lekarze mówią, że jego życie to kwestia dni może tygodni, proszę Was o szturm modlitewny, Panie Ty się tym zajmij 🙏😔

22.07.2021


 • Bracia! Proszę o szturm do Nieba w intencji Natalki i Patrycji (chore na mukowiscydozę) o siły w walce o oddech.
        Julek 16 MPR.


20.07.2021


 • Bracia. Proszę o szturm do Nieba w intencji uzdrowienia mojego chrześniaka Tymka.

19.07.2021

 • Franio jest już po badaniach i cewnikowaniu serca. W jego trakcie doszło do powikłania, na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Byłam przy Franiu, jak tylko się obudził. Bóg nad nami czuwa… Najważniejsze jednak jeszcze przed nami. We wtorek zbierze się konsylium lekarskie, które zdecyduje, co dalej i czy widzą jakieś szanse. Dziękuję, że jesteście ze mną, z Franiem i z naszą rodziną… Proszę o modlitwę… Franio tak bardzo jej potrzebuje...


18.07.2021


 • Szczęść Boże Bracia. Bardzo proszę o Modlitwę za 4-letniego Tadzia, zmagającego się z nieoperacyjnym guzem mózgu. Za jego rodzinę, która będzie z Tadziem w tych trudnych chwilach.
        Proszę o rozesłanie tej intencji dalej. Bóg Zapłać, Jacek


17.07.2021


 • Szczęść Boże. Proszę o Modlitwę za Ks Janusza i bs Andrzeja. Bóg Zapłać.


16.07.2021


 • Pamiętacie Frania? - Nadwyżkę, ze zbiórki na utrzymanie naszej strony, przekazaliśmy na leczenie Frania. Franiu jest w USA i dziś tj. 16.07.2021 będzie operowany. Rodzice proszą o modlitwę i wsparcie. Dobry Jezu ty się Tym zajmij.
        Z Bogiem po męsku Dowódcy 12 i 16 MPR Wrocław


14.07.2021


 • Bracia! Proszę o modlitwę w intencji Hanki, w piątek ma poważną operację oka. (szpital w Brukseli)
        Z Panem Bogiem po męsku Julek 16MPR.

 • Szczęść Boże Bracia. Bardzo proszę o Modlitwę za 4-letniego Tadzia, zmagającego się z nieoperacyjnym guzem mózgu. Za jego rodzinę, która będzie z Tadziem w tych trudnych chwilach. Proszę Braci Dowódców Plutonów o rozesłanie intencji i Modlitewny szturm.
        Bóg Zapłać, Jacek


13.07.2021


 • Maryjo, proszę Cię nasza ukochana Mamo i Królowo, poproś Syna o nawrócenie, uzdrowienie i uświęcenie mojej siostry Anety, a zwłaszcza jej męża Antoniego, !Żyda!, który deklaruje się jako !niewierzący!. W Tobie ostatnia nadzieja. Ave Maria!


12.07.2021


 • Szczęść Boże Bracia. Proszę o Modlitwę za Natalię, która będzie miała operację (usunięcie guza i tarczycy) za jej rodzinę i cały zespół operujący.
        Bóg Zapłać, Jacek


10.07.2021


 • Wieczne odpoczywanie racz Łukaszowi dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Proszę również o objęcie modlitwą drugiego uczestnika wypadku, który tam ucierpiał.


09.07.2021


 • Pilnie potrzebna modlitwa. Nasz wnuczek Filip od wczoraj jest w szpitalu, lekarze nie wiedzą co mu jest, bardzo cierpi. Przekaż prośbę innym.
        Bóg zapłać. Edyta i Jarek.


04.07.2021


 • Sczęść Boże Bracia! Rozpoczynam pewien nowy projekt i czeka mnie wiele ważnych rozmów i decyzji. Proszę, pomódlcie się o światło Ducha Świętego dla mnie i dla osób z którymi będę rozmawiał i współpracował. Maryjo, prowadź!
        Z panem Bogiem, Leszek 12MPR RN

03.07.2021


 • Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus, Maryja zawsze Dziewica i Święty Józef - Jej Przeczysty Oblubieniec! Kochani! Chciałbym Was najserdeczniej i najpokorniej prosić o modlitwę ZA MOJEGO BRATANKA I SYNA CHRZESTNEGO - MIKOŁAJKA. Ma bardzo poważne zapalenie lewego płuca. Dziś stwierdzono płyn w opłucnej. Pani robiąca USG powiedziała: "Paskudne to zapalenie". Jeśli byłoby to możliwe, chciałbym bardzo gorąco prosić Was o podjęcie postu w intencji Mikołajka i przekazanie prośby o modlitwę i post dalej.
        Serdecznie pozdrawiam. :-) Z Panem Bogiem. Bartek


30.06.2021


 • Bracia czas na modlitwę dziękczynną. Nie wiem czy wiecie, ale Ojciec Marcin, za którego się modliliśmy (22 czerwca), wybudził się całkowicie i normalnie rozmawia - lekarze są w szoku. Ma niedowład prawej strony i długa rehabilitacja przed Nim, ale nie ma zagrożenia życia!


29.06.2021


 • Proszę o modlitwę za Jolantę i jej dzieci, która po śmierci męża nie może się pozbierać 🙏🏻


24.06.2021


 • Proszę o modlitwę w intencji uzdrowienia z niepłodności małżeństwa Kamili i Łukasza. Maryjo proszę o siłę, wiarę i dar nowego życia dla Nich.
        Jacek 12MPR


23.06.2021


 • Kochani. Mam bardzo pilną prośbę modlitewną do Was... Błagam o modlitwę... Jeśli możecie - to też o przekazanie jej, gdzie się tylko da... O.Marcina znam osobiście - opiekował się on Wojownikami Maryi we Wrocławiu na samym początku powstawania naszej wspólnoty tutaj. Informacja od Brata z WM Wroclaw: "Pokój, Bracia. Dzisiaj rozmawialem z o.Maksymilianem, stan o.Marcina jest krytyczny (po pęknięciu tętniaka), jest na OIOM-ie, od 23 do 3 w nocy trwała operacja. Marcin wybudzil się, ale miał sparaliżowaną lewą stronę i nie mówił, do tego wystąpił obrzęk mózgu i lekarze podjęli decyzję o wprowadzeniu go w śpiączkę na trzy dni. Jego stan nie rokuje nadziei na życie, a jeśli nawet, to lekarze mówią, że będzie "rośliną". Potrzebny jest zatem cud. Prosimy Was, módlcie sie o cud całkowitego uzdrowienia, a przede wszystkim o wypełnienie Woli Bożej w jego życiu. Bog jest Dobry i czyni cuda, potrzeba jednak naszej modlitwy, by "sprowadzić" je do naszego swiata."
 • Prosze Was także o modlitwę za ludzi w intencjach Bogu znanych. Z calego serca - Bóg Wam zapłać! Z Panem Bogiem i Mamą Maryją, Andrzej Pasławski.

 • Dziś o 11 Łukasz ma wizytę u psychiatry, próbujemy pomóc zdiagnozować przyczynę, czemu on sobie tak nie radzi, skoro jest norma. Może być sugerowany od lat autyzm. Jeśli potwierdzi się, chłopak ma 2 lata jeszcze "dzieciństwa" szkoła, dowóz etc. On nie potrafi być dorosły. Proszę o modlitwę za sprawą, cokolwiek Bóg zdecyduje.
        Adam 16MPR


22.06.2021


 • APEL o 🙏MODLITEWNY SZTURM do NIEBA🙏 w intencji o. Marcina z Wrocławia: Autora książki POKAJANIE i przyjaciela o. Pelanowskiego. Jest w stanie krytycznym. Jest na OIOM-ie od godziny 23 do 3 w nocy trwała operacja. O. Marcin wybudził się, ale miał sparaliżowaną lewą stronę i nie mówił, do tego wystąpił obrzęk mózgu i lekarze podjęli decyzję o wprowadzeniu go w śpiączkę na trzy dni. Jego stan nie rokuje na życie, a jeśli nawet lekarze mówią, że będzie rośliną. Potrzebny jest cud....... 

20.06.2021


 • Szczęść Boże Bracia. Proszę o Modlitwę za Księdza Janusza. Szczególnie potrzebną na czas głoszenia rekolekcji. O Światło Ducha Świętego i Opiekę Najświętszej Marii Panny. Jezu Ufam Tobie.
        Bóg Zapłać za Modlitwę, Jacek


19.06.2021


 • Proszę o modlitwę o uzdrowienie moich córeczek bliźniaczek.
        Magdalena.


12.06.2021


 • Proszę o Modlitwę  za Michała o uzdrowienie we wtorek operacja nowotwór jelita. Bog zapłać.

 • PROSZĘ  O MODLITWĘ  ZA OJCA NIKOLA
        Intencje od Andrzeja Winiarz.


10.06.2021


 • Prośba o modlitwę o łaskę zdrowia dla Krzysztofa z Dziergowic, który w wypadku rowerowym złamał obojczyk (od Jana 9 MPR).
Z Bogiem Marek Dubiński


07.06.2021


 • Bracia, dziś mamy wspomnienie liturgiczne naszych patronów: błogosławionych Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego. Proszę przez ich wstawiennictwo o błogosławieństwo dla naszego dowódcy i każdego z nas modlących się w 16 MPR. O dalszy rozwój naszego plutonu. Modlitwą otaczamy również braci z 12 MPR.


06.06.2021


 • Bracia! Proszę o modlitwę w intencji Natalii chorej na mukowiscydozę, - leży po tlenem.
        Julek 16MPR.


01.06.2021


 • Szczęść Boże. Dziękuje za modlitwę i wsparcie, wczoraj Marek wyszedł ze szpitala, finalnie 2 zabieg nie był konieczny. Bóg zapłać :)
        Pozdrawiam Łukasz 16 MPR


28.05.2021


 • Szczęść Boże Bracia. Proszę o Modlitwę za Księdza Tomasza, który po szczepieniu w trakcie Eucharystii zasłabł i czuje się z każdym dniem słabiej.
        Bóg Zapłać za Modlitwę,Jacek


25.05.2021


 • Bracia, proszę o modlitwę za mojego 5l syna Miłosza. Tydzień biegunki, później tydzień wymiotów, a teraz w nocy gorączka. Zaczął przyjmować posiłki. Wyniki krwi w normie. Dziś kolejne wizyty u lekarzy. Błogosławieństwo Boże na Twój dzień. Dziękuję.

 • Szczęść Boże. Proszę o Modlitwę za zmarłego Zdzisława.
        Bóg Zapłać, Jacek


24.05.2021


 • Szczęść Boże. Proszę o modlitwę za Marka (mężczyzna św. Józefa Wrocław). Obecnie przebywa na kardiologii, jutro ma drugi zabieg. Proszę również o modlitwę za osoby które się nim opiekują.

23.05.2021


 • Bracia proszę Was o modlitwę u Naszej Matki w mojej intencji o podjęcie ważnej dla mnie decyzji w tym tygodniu, z Bogiem Łukasz 16Mpr

 • Szczęść Boże. Proszę o Modlitwę za Bogusławę zmagającą się z chorobą nowotworową i jej męża Władysława.
        Bóg Zapłać, Jacek


22.05.2021


 • Proszę o modlitwę za moją córkę Natalkę, która ma covida, o łaskę nawrócenia i szybki powrót do zdrowia.
        Bóg zapłać.Daniel 12MPR.

21.05.2021


 • Proszę o modlitwę uzdrowienia pana Władka któremu puchną nogi, a grozi to amputacją jednej kończyny.
        Bóg zapłać. Wojtek i Andrzej


19.05.2021


 • Dostałem informację o śmierci ks. Stanisława Orzechowskiego. Módlmy się o niebieską nagrodę dla Niego.

18.05.2021


 • Panowie proszę o modlitwę w intencji pomyślnych wyników badań jakie odbędą się w czwartek. Jezu Ty się tym zajmij.

 • Proszę o modlitwę za  ś.p.Tomka, mojego kolegę z którym pracowałem ponad 20 lat i który ostatnie 5 tygodni spędził w szpitalu na covid. Panie przyjmij sługę tego do siebie🙏


17.05.2021


 • Basia moja w szpitalu, na dniach ma odbyć się planowana operacja. Prośba o modlitwę. Bóg zapłać 🙏

 • Dziś syna naszego 3 urodzinki także prośba o modlitwę za Maksia.

 • Serdecznie proszę o modlitwę w intencji mojej rozprawy w Sądzie Pracy w dniu 27.05. Zawierzam także opiece Bożej sędziów prowadzących tę rozprawę, o dary Ducha Świętego dla nich. Serdeczne Bóg zapłać Marta z Koszalina.
        Adam O. 16MPR


16.05.2021


 • Proszę o modlitwę za Wojtka, jest w szpitalu na Koszarowej z covidem.

 • Proszę o Modlitwę  za ks. Orzechowskiego stan ciężki.


15.05.2021


 • Maryjo otocz opieką naszego syna pomóż wyrwać go ze wszelkiego zniewolenia i poprowadź na drogę światłości. Duchu Święty oświeć Jego umysł i pomóż podejmować dobre decyzje. Boże Ojcze w imię Jezusa Chrystusa proszę o Jego nawrócenie.
        Adam 16MPR

 • Bracia Proszę o intencję zdrowia dla Wujka Stanisława w środę idzie do szpitala nie najlepiej się czuje. Bóg  Zapłać.

 • Proszę o światło Ducha Świętego dla koleżanki Asi, która podejmuje leczenie u lekarzy nie koniecznie z korzyścią dla jej ducha. Bioenergoterapia.


13.05.2021


 • Prośba o wspomnienie w modlitwie mojej sąsiadki Marii dziś był jej pogrzeb 🙏


10.05.2021


 • Proszę o modlitwę za panią Zofię, która wczoraj odebrała sobie życie + 🙏


08.05.2021


 • Proponuję dołączyć Frania do naszych intencji, niechaj Boże Anioły czuwają i opiekują się Franiem a Ciebie Dobry Boże prosimy o pobłogosławienie zbiórki na jego leczenie. Ciebie prosimy, wysłuchaj nas Panie.

07.05.2021


 • Zmarła moja sąsiadka na raka. Druga osoba z tej samej klatki odeszła z powodu raka w przeciągu kwartału. Prośba o zdrowaśkę w jej intencji. Bóg zapłać 🙏


06.05.2021


 • Szczęść Boże. Bracia, Proszę o Modlitwę w intencji Sylwii, nawrót Cowit-19.
        Z Panem Bogiem po męsku, Julek 16 MPR.


05.05.2021


 • Szczęść Boże. Proszę o Modlitwę za zmarłego Władysława. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.
Bóg Zapłać, Jacek


04.05.2021


 • Dziś o 14 Łukasz ma badanie psychologiczne, które może mu pozwolić uczyć się jeszcze 2 lata. Módlcie się proszę :)

 • W naszej parafii zaczyna się czas przygotowań do Sakramentu Komunii św. Maryjo otocz swoją opieką wszystkie dzieci i ich rodziny pomóż im w żywym spotkaniu z Twoim Synem w Ciele Eucharystycznym. Wyproś potrzebne łaski dla wszystkich uczestniczących w tych przygotowaniach.


30.04.2021


 • PROSZĘ O MODLITWĘ W INTENCJI UZDROWIENIA MOJEJ SIOSTRY Teresy.
        Andrzej Winiarz


27.04.2021


 • Bracia dowódcy, przesyłam intencję szczegółową na koniec kwietnia i maj 2021. O uzdrowienie z koronawirusa dla Stanisława Wójcika, taty Witolda (żołnierza 9 MPR) i dla całej rodziny o zdrowie i  potrzebne łaski w tym trudnym czasie. Tato Witka przebywa obecnie w szpitalu na Oddziale covidowym.
        Z Bogiem Marek Dubiński 9 MPR

24.04.2021


 • Dziś był pogrzeb teścia mego brata. Proba o zdrowaśkę w jego intencji 🙏


20.04.2021


 • Bardzo prosimy o szturm do nieba za naszego parafianina w Kiełczowie Pawła Sosnowskiego, który tak wiele pomaga w naszej parafii, o łaskę uzdrowienia. Właśnie nieprzytomnego zabrało Go pogotowie (covid). Jezu przyjdź z łaską uzdrowienia!


 • Szczęść Boże. Proszę o Modlitwę za Siostrę Weronikę, która zmaga się z chorobą. Bóg Zapłać.


19.04.2021


 • Moja wnuczka Jula ma 40st.goraczki. proszę o modlitwę.
        Bóg zapłać. Wojtek

 • Moi Drodzy! W piątek i sobotę w Oleśnicy mamy weekend ewangelizacyjny (kerygmatyczny). W tak dużym mieście nie ma wspólnoty Odnowy. Proszę Was w intencji uczestników i organizatorów tego wydarzenia, żeby powstało coś stałego i trwałego. Nie jest łatwo budować od zera... ale doświadczam Bożego prowadzenia i wielkich zmagań walki duchowej. Módlcie się w swoich wspólnotach za nas ;)
        Ks. Wojtek B. Adam 16MPR


17.04.2021


 • Szczęść Boże. Rozpaczliwie proszę o modlitwę za Weronikę, siostrę mojej przyjaciółki z DK, która w 34 tygodniu szóstej ciąży leży od 3 dni pod respiratorem w Grudziądzu z covidem. Stan się pogarsza, dusi się, temperatura narasta. W domu został mąż z pięciorgiem dzieci zamknięty, w izolacji. Proszę o szturm w intencji tej rodziny oraz przesłanie dalej.
        Bóg zapłać. Martyna Kędzia


16.04.2021


 • A ja z córeczką Olcią na Sorze Borowska, uderzyła nosem w ścianę, proszę o modlitwę.


13.04.2021


 • Mój kuzyn Robert umarł. Zdążył zarazić resztę domowników... ciocia leży w szpitalu w stanie krytycznym... proszę o modlitwę za śp. Roberta, Anielę i Marysię co w kwarantannie nawet na pogrzeb męża pójść nie może... Bądź Wola Twoja Panie 🙏🏻

12.04.2021


 • Zmiana intencji. Dostałem informację że teściu Brata za którego się modliliśmy zmarł dziś o 9 rano. Panie świeć nad jego duszą.


10.04.2021


 • Raz jeszcze prośba o modlitwę za pana Jurka męża pani Ireny o wypełnienie się woli Bożej, uzdrowienie, pokój serca. Stan ciężki.


09.04.2021


 • Proszę o modlitwę za teścia mojego brata. Ma coronavirusa, dodatkowo współistniejącą chorobę problem z mięśniami odpowiadającymi za oddychanie. W nocy na był reanimowany. Ponoć udało się przywrócić funkcje życiowe, ale nie reaguje na nic. Jezu ty się tym zajmij. Rodzina na kwarantannie brak odwiedzin martwią się, że odłączą go niebawem od urządzeń.

 • Bracia aktualizacja intencji od Bogusia: Szwagier został przewieziony do Kępna i wprowadzony w śpiączkę. Rokowania nie są dobre 😒

 • Proszę o modlitwę w intencji mojej siostrzenicy o uzdrowienie z choroby nowotworowej. Sylwia ma 36 lat i 14-to miesięczne dziecko.

08.04.2021


 • Bracia, dziś jednak nie wyjdę ze szpitala. Pojawiły się małe komplikacje. Proszę o modlitwę, wiadomo :) O wewnętrzny Pokój Ducha i oczywiście rychłe wyjście ze szpitala w zdrowiu. Dzięki!

 • Nasz wspólny znajomy (mój i Grzegorza z 16MPR) Boguś, poprosił o szturm modlitewny. "Mariusz potrzebna modlitwa. Mąż siostry Bożenki (Basi) leży w Rawiczu w ciężkim stanie. Pomódlcie się za Rysia proszę."

 • Panie Jezu, Zeniu gorączkuje i dostał antybiotyk. Zawierzam Go Tobie, Jezu Ty się Nim zajmij.


07.04.2021


 • Cześć. Panowie, westchnijcie proszę za dziadka mojej żony, Karola. Trafił do szpitala, jest w stanie agonalnym.

 • Właśnie się dowiedziałem że i mój ojciec został ukoronowany. Prośba o zdrowaśkę.

 • Dziś na mszy wieczornej była modlitwa za śp. Mamę biskupa Siemieniewskiego. Otoczmy modlitwą duszę zmarłej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...


05.04.2021


 • Bracia proszę o modlitwę w intencji Gienia mojej sąsiadki. Stan ciężki.
        Julek 16MPR


02.04.2021


 • Proszę o modlitwę o życie wieczne dla mojego Taty, umarł dzisiaj o 19:30.
        Jacek 12MPR

 • Proszę o modlitwę o zdrowie dla Basi.


01.04.2021


 • Drodzy bracia Proszę o modlitwę za pana Jurka męża pani Ireny, który po ciężkiej chorobie walczy o życie.

 • Szczęść Boże. Proszę o Modlitwę za Bogumiłę zmagającą się z chorobą nowotworową i jej męża Władysława. Za dalszą diagnostykę i leczenie.
        Bóg Zapłać, Jacek
Jeśli wysłałeś(aś) intencję poprzez kontakt czy formularz umieszczony poniżej, a nie widzisz jeszcze intencji na stronie, to nie trwóż się proszę. Nie zawsze jesteśmy w stanie na bieżąco aktualizować intencji na stronie www. Ale zapewniamy Cię, że Twoja intencja jest omadlana. Intencja którą wysyłasz do nas, trafia w postaci wiadomości e-mail która to, tego samego dnia jest rozsyłana do wszystkich żołnierzy na ich adresy e-mail.
Trzeba mieć na uwadze, że nie jesteśmy od załatwiania spraw a jedynie od gorliwej modlitwy z prośbą o wysłuchanie ich przez Boga Ojca. Tyle i aż tyle możemy zrobić.

Pamiętaj proszę że:

Bóg to nie kupiec, którego walutą jest modlitwa

"Pierwszym krokiem Boga, gdy chce człowieka do siebie przybliżyć jest  właśnie oczyszczenie na wzór oczyszczenia świątyni. Przychodzi, burzy  moją bezpieczną strefę komfortu, wywraca stoły i mówi „nie rób z domu  Ojca mego [czyli swego serca] targowiska”. O co chodzi z tym  targowiskiem w moim sercu? O to, że jak  mam problem to idę do Boga, zmawiam Mszę itd., idę po „usługę  rozwiązania problemu”. Traktuję Boga jak sprzedawcę, czyli: potrzebuję coś to biorę pieniądze, idę do sklepu, daję pieniądze biorę rzecz,  wracam do domu i żyję jak dawniej.
Bóg to nie kupiec, którego walutą jest modlitwa


https://modlitwy24.pl
ks. Krzysztof Śniadoch SAC
Z Bogiem po męsku
Męskie Plutony Różańca Świętego we Wrocławiu

+ + + + + + + + + + +Wróć do spisu treści