Zdania dwa - Męskie Plutony Różańca we Wrocławiu

12 i 16 Męski Pluton Różańca Świętego we Wrocławiu
Przejdź do treści

Zdania dwa

O nas
ZDANIA DWA
______________________________
Jesteśmy formacją dorosłych mężczyzn. Wędrujemy z Bogiem do pełni męskości.
12 i 16 Męski Pluton Różańca we Wrocławiu wywodzi się z jednego z filarów wspólnoty, Lew Judy - szczegóły - http://lewjudy.info.
12 MPR swoją inaugurację miał 22.04.2016 r., natomiast 16 MPR - powstał 06.06.2016r.

Plutony nasze formują się i kształtują pod skrzydłami wspólnoty Mężczyzn św. Józefa we Wrocławiu - http://mezczyzniwewroclawiu.pl.  Właśnie, to na jednym z takich spotań MsJ, mieliśmy okazję dowiedzieć   się o istnieniu Męskich Plutonów Różańca, mieliśmy także okazję, usłyszeć świadectwa 37 Męskiego Plutonu Różańca z Dzierżoniowa. Dzięki   modlitwie i wspraciu żołnierzy z Dzierżoniowa po kilku tygodniach,  rozpoczęliśmy tworzenie pierwszego we Wrocławiu a czwartego na Dolnym  Śląsku, Męskiego Plutonu Różańcowego.

Dlaczego  21 osób? - Otóż jest łącznie 20 tajemnic różańca (5 tajemnic radosnych +  5 tajemnic światła + 5 tajemnic bolesnych + 5 tajemnic chwalebnych = 20  tajemnic) + dodatkowo 1 osoba jako "zabezpieczenie" na wypadek gdyby ktoś zapomniał, nie dał rady odmówić jednej dziesiątki.

Nie  składamy broni, nie spoczywamy na laurach. Dla każdego mężczyzny,  chętnego przyłączyć się do nas, do walki duchowej w naszych formacjach,  jest miejsce.

Cały czas nawołujemy do przyłączenia się do różańcowej armii. Zaciągnij się! Dołącz do walki!
KILKA POWODÓW
DLA KTÓRYCH WARTO
ODMAWIAĆ RÓŻANIEC

Zgodnie z obietnicą Matki Bożej nawet jeśli będziesz jedną nogą w  piekle, to Ona cię z tego bagna wyciągnie.
1.
Setna rocznica objawień Fatimskich

"Ilekroć Maryja chciała przekazać światu swoje orędzie, zjawiała się  wybranym ludziom (najczęściej dzieciom) z różańcem w ręku i usilnie  zachęcała do jego odmawiania. Tak było w Lourdes w roku 1858, tak też  było w Fatimie w roku 1917. Z tego wynika, że modlitwa różańcowa jest  dla Maryi szczególnie miła, a dla człowieka bardzo skuteczna. Wyrosła  ona z Ewangelii i jest jej streszczeniem."

Pokój na świecie

"W relacji z objawień możemy przeczytać o wojnach, które są zwiastunem  ponownego przyjścia Chrystusa na świat. Zatem co stanowi receptę na  mroczne czasy? W przesłaniu Maryi z Fatimy Niepokalana  podkreśla, że różaniec jest potężną bronią przynoszącą światu pokój.  "Codziennie odmawiajcie różaniec, by zaprowadzić pokój na Ziemi"  (Maryja, 13 lipca 1917)"

2.
3.
Błogosławieństwo domu

"W dzisiejszych czasach bardzo często dyskutuje się na temat rodziny.  Nigdy wcześniej małżeństwo, relacje damsko-męskie czy ogólna seksualność  człowieka nie budziły takiego zamieszania i tak jawnej wrogości.  Stabilna rodzina składająca się z dwojga rodziców zdaje się anomalią  dzisiejszych czasów, niemal dziwacznym zjawiskiem. Co gorsze, nie jest  to powód do smutku, lecz przeciwnie - do radości.."

4.
Leczenie wnętrza

"Rany na naszych duszach, ukryte urazy nieświadomie wpływają na nasze codzienne wybory, stany emocjonalne. Jedynym sposobem na wyleczenie jest wizyta u najlepszego Lekarza, czyli  Jezusa Chrystusa. Tylko On może odbudować nasze dusze i zesłać nam  potrzebne łaski. Dzięki modlitwie różańcowej Maryja zbliża człowieka do Boga. Ona jest Matką Bożą. Przez Maryję do Jezusa."

5.
Nawrócenie

"Na Watykanie w Kaplicy Sykstyńskiej jest ogromny obraz, namalowany na  wielkiej ścianie. Przedstawia “Sąd Ostateczny”. Mnóstwo postaci:  Chrystus, u jego boku Maryja, aniołowie, Apostołowie i rzesze ludzkie,  podnoszące się z tej ziemi ku niebu. Ale jeden fragment szczególnie nas  zastanawia – oto potężny Duch Boży dźwiga z otchłani człowieka, uczepionego na różańcu !"

Wróć do spisu treści